Nedir Nasıl Yapılır

Western Union Para Çekme Nasıl ve Nereden Yapılır?

Dünya çapında pek çok kişinin tercih ettiği Western Union düşük komisyon aralığı ile çalışmaktadır. Kullanıcılarına yüksek kalite sunan firma, benzersiz bir döviz kuru sağlayarak para gönderimi ve bozdurma için en iyi oranları sunmaktadır. Uluslararası başarılı çalışma şartları sayesinde firma sıklıkla tercih edilirken kullanıcılar için ise Western Union para çekme işlemleri gündeme gelmektedir.

Western Union Nedir?

Uluslararası para transferi için yaklaşık 150 yıldır hizmet veren Western Union hem güvenli hem de düşük komisyon ücretleri sayesinde pek çok kimse tarafından tercih edilmektedir. 200’ü aşkın ülkeye çok kısa süreler içerisinde para transferi yapılabilmesini olanaklı kıldığı için dünyanın her yerinden kullanılabilen Western Union bu sayede hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına sahiptir.

Ayrıca İninal kart para çekme bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Western Union Para Çekme Nasıl Yapılır?

Western Union para çekme oldukça kolay ve pratik şekildedir. Para çekmek için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Western Union anlaşmalı olduğu ATM’lere ya da katılımcı bankalarına giderek, Western Union temsilcilerini kullanarak para çekme işlemenize başlayabilirsiniz.
  • Şube kullanıyorsanız Western Union para alma pusulasını doldurmanız gerekmektedir. Pusulada gönderen kişinin adı ve soyadı, alıcıya gönderilen ülke, gönderdiği tutar ve para birimi ile birlikte MTCN numarası bilgileri yer almalıdır.
  • Para çekme işlemi yapan görevliye bu pusulayı ve geçerli kimliğinizi verin. Kimliğiniz yerine güncel pasaportunuzu da kullanabilirsiniz.
  • Görevli kısa süre içinde belirtmiş olduğunuz bilgileri kontrol ederek para çekme işleminizi gerçekleştirecektir. Ardından bir nüshası sizde kalmak üzere iki alındı makbuzu imzalamanız gerekecektir.
  • Makbuzun imzalanmasından sonra görevli transfer yapılan tutarı ödeyecektir. Talep halinde tutarın farklı döviz cinslerinden; TL, Euro ya da Dolar olarak alınabilmektedir. Şubelere göre farklı ülkelere ait dövizler de kullanılabilmektedir. Ödemenizi teslim aldıktan sonra para çekme işleminiz tamamlanacaktır.
  • Aynı işlemi PTT üzerinden de yapabilirsiniz. PTT şubelerinde Western Union makbuzu ile birlikte size transfer edilen parayı çekebilirsiniz.
  • ATM’den Western Union para çekme işlemi için ise Garanti Bank, YapıKredi, Şekerbank, İş Bankası ve Akbank müşterisiyseniz, mobil ya da internet bankacılığı kullanarak Western Union bilgileriniz ile birlikte gönderilen paranın mevcut hesabınıza yatırılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece daha sonra hesabınıza yatırılan tutarı ATM üzerinden çekebilirsiniz.

Western Union Para Çekme Sırasında Ücret Ödeniyor mu?

Western Union para çekme sırasında ücret almamaktadır. Komisyon kesintisi para gönderen kişiden tahsil edilmektedir. Bu bakımdan şubeden yaptığınız işlemlerde herhangi bir ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır. Ancak anlaşmalı banka kanallarını kullanarak para çekim işlemi yapacaksanız, bankaların işlemler sırasında ücret kesintileri bulunabilmektedir.

Western Union Para Çekimi Sırasında Hangi Belgeler Gerekli?

Western Union para çekmede gereken belgeler sadece güncel kimlik kartı olması yeterlidir. Kimlik kartının görevli tarafından geçersiz sayılacağı durumlarda herhangi bir ödeme yapılmadığı gibi aynı zamanda üçüncü kimselere de ödeme yapılmamaktadır.

Western Union Para Çekmede Dikkat Edilecekler

Western Union para çekmede dikkat edilecekler sayesinde daha güvenli ve kolay şekilde para çekebilirsiniz;

  • Adınıza gönderilen parayı sadece kendiniz çekebilirsiniz. Üçüncü kişilerin elinde kimlik dahi olsa Western Union para çekmek konusunda sadece transfer yapılan kişilere ödeme yapılmaktadır.
  • Western Union ile para transferi ve çekimi her zaman yapılabilmektedir. Mesai saati olarak çalışmayan firma, bu bakımdan kullanıcıların hem gönderim hem de çekme işlemlerinde büyük kolaylık sunmaktadır. Fakat çekme işlemleri için şubeler ya da PTT gibi kanalların mesai saatlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Banka uygulamaları üzerinden ise kolay bir şekilde istediğiniz saatlerde çekim yapabilirsiniz.
  • Dünyanın neresinden para gönderilmiş olursa olsun çok kısa süreler içerisinde para alıcıya ulaşmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı