AltcoinlerKripto Para Piyasası

Neo Coin nedir ? Neo Coin Nereden Alınır ?

Gün geçmiyor ki hayatımıza yeni bir teknolojik gelişme dahil olmasın. Son zamanların trend konularından olan kripto paralar hepimizin hayatına dokunmaya başladı özellikle son aylarda. İnsanlar kripto dünyasını duydukça balıklama dalıyorlar, çünkü kısa yoldan para kazanma ve zengin olma umutları vadediyor. Bu yazımda da kripto para dünyasının bir ferdi olan Neo coin nedir , neo coin nereden alınır ve neo coin nasıl alınır bakacağız.

NEO Coin Nedir ?

NEO yeni nesil akıllı ekonomi platformu (eskiden Antshares) , Yunanca’da yeni ve genç anlamına geliyor. NEO çok kısa bir süre içerisinde efsane bir ivme yakalayarak 1 dolar altından gelip 74 dolara kadar yükseldi ve yatırımcılarına 100 kattan fazla kazandırdı. Herkes NEO’yu sadece “kısa sürede zengin eden coin” ancak kaputun altına bakınca çok daha fazla şey var. Diğer yandan NEO Coin’e “çin ethereumu” da deniyor.

 

Neo Coin Nereden Alınır ?

Neo altcoin popüler altcoinlerden olması nedeniyle birçok borsada mevcut, en büyük borsaların ise hemen hemen hepsinde var.  Neo coin nereden alınır derseniz Bittrex , Bitfinex , Binance  market payı olarak ( hemen hemen % 85 ) en büyükler olmak üzere, OKex, Coinnest , Hitbtc , Cryptopia , Coolcoin, Coinegg , Gateio ,  Bigone , Extrates , Livecoin , Lbank, Bcex , Qryptos ve Allcoin gibi piyasaların tümünden neo coin alınabilir.

Neo Coin Nasıl Alınır ?

Altcoinler ile ilgili tüm yazılarımda Bitfinex üzerinden nasıl alınabileceklerini açıklıyorum çünkü bitfinex kullanıyorum. Binance , bittrex vs piyasalar var ancak tümünde bir anda olamayacağım için ve şuan bitfinex işimi gördüğü için bitfinex’deyim. Ayrıca daha önce dediğim gibi işlem ücretleri ve hızı açısından bitfinex uygun. Ayrıca , bitfinex üzerinden neo coin almak için Litecoin nasıl alınır yazımdaki adımları uygulayıp litecoin almanız gerekiyor.Önce Litecoin alıp sonra Bitfinex’e atıp sonrasında Litecoin – BTC – NEO dönüşümü yapmamız gerekiyor.

Bitfinex  ve Koineks hesabınız olduğunu varsayarak anlatıyorum. Yoksa zaten açmanız gerekli, söylememe gerek yok.

Litecoinlerimizi aldıktan sonra Bitfinex’e aktarmamız gerekiyor.

Öncelikle Bitfinex’de sağ üst menüden Deposit’e basıyoruz gelen sayfadan Litecoin’i seçiyoruz. Açılan bölümde Exchange Wallet , Margin Wallet ve Funding Wallet olacak. Buradan Exchange Wallet’a gelip Click to Generate Addres butonuna tıklayarak kendimize Bitfinex üzerinde bir Litecoin cüzdanı oluşturuyoruz.

Litecoin cüzdanı oluşturduktan sonra kodu kopyalayıp Koineks’e dönüyoruz. Koineks hesabımıza giriş yaptıktan sonra cüzdan sayfasına geçiyoruz. Cüzdan sayfasına geçtikten sonra alttaki coin sekmelerinden Litecoin’i seçiyoruz. Sağ tarafda Litecoin çek bölümü var. Oraya kopyaladığımız cüzdan kodumuzu yapıştırıp, Litecoin miktarını girip Transfer Et butonuna basıyoruz ve işlem başlıyor. Koineks çekim ücreti olarak 0.01 LTC ücret alıyor ki bu da şuan an itibarı ile 13.42 liraya denk geliyor, gayet normal. Bitfinex tarafında ise deposit ücreti 0.001 LTC yani şuan 1.342 TL  bedavadan biraz ucuz.

Transfer ettiğiniz tutara göre Bitfinex tarafında onayları alması biraz sürebiliyor. 2 Litecoin transferim 45 dakika kadar sürmüştü. Bitcoinle karşılaştırdığımız zaman çok kısa bir süre tabiiki.

Bitfinex’e Litecoinlerimiz geldikten sonra önce buradan Litecoinlerimizi Bitcoine çeviriyoruz.

Sonra buradan da Bitcoinlerimiz ile Neo Coin satın alıyoruz :

neo coin nasıl alınır

İşlemler bu kadar. Neo coin nasıl alınır öğrenmiş olduk. Bitfinex üzerinden nasıl işlem yapılır bir sonraki yazılarımda yayınlayacağım için şuan bu son adımları hızlı geçtim. Sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı