Devlet Destekleri

Maddi Yardım Başvurusu Nereden Yapılır

kimden maddi yardım alabilirim

Maddi Yardım Başvurusu nereden Yapılır ? Ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde, devletin veya özel kuruluşların ihtiyaç sahibi vatandaşlara maddi yardım sağlama destekleri ile bir nebze olsun insanımız rahatlıyor. Bu yazıda maddi yardım başvurusu nasıl ve nereye yapılır, erzak yardımı başvurusu nereye yapılır, yardım parası nasıl alınır anlatacağız.

TIKLA DOLAR KAZANMA YAZISINI OKU

TIKLA PTT ADINIZA YATAN PARA VAR MI ÖĞRENİN

TIKLA TC İLE PTT PARA SORGULAMA YAPIN

Maddi Yardım Başvurusu Nereye Yapılır

AÇIK KAPI NEDİR? AÇIK KAPI PARA YARDIMI BAŞVURU EKRANI

Açık Kapı uygulaması, İçişleri Bakanlığı tarafından ihtiyacı olan vatandaşların taleplerini yerine getirmek için oluşturulmuştur. Özellikle corona virüs salgınının pek çok vatandaşın maddi durumunu engellemesi, uygulamaya olan talebi arttırmıştır.

Açık Kapı projesi ile vatandaşın valiliklere olan taleplerinin elektronik ortamda kayıt, takip ve sonuçlandırılma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Uygulama sayesinde vatandaşlar, 17 başlık ve 322 konudan seçtikleri taleplerini doğrudan valilik bünyesinde oluşturulan Açık Kapı Masalarına iletebilmektedir. Talepler, geliştirilen internet uygulaması ve Açık Kapı Mobil uygulaması ile yapılabilmektedir. Uyuşturucu ile etkin mücadele amacıyla EGM, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan toplanan veriler belirlenen vaka durumlarına göre proje üzerinden raporlanmaktadır.

81 il valiliğinde ve Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde toplamda 48 merkez ilçe kaymakamlığında, tasarlanmış olan çalışma konseptine uygun olarak Açık Kapı Birimleri oluşturulmuştur. Valiliklerde 5, kaymakamlıklarda 3 personel görevlendirilmiştir. Açık Kapı Birimlerine yüz yüze, web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Başvurular elektronik sisteme kaydedilmekte ve ilgili birimlere yönlendirilmekte, vatandaşa “Müracaatınızdan dolayı Valilik olarak teşekkür ederiz.” bildirimi ile anında mesajla dönüş yapılmaktadır. 7 iş günü içerisinde talep sonuçlandırılmaktadır. Vatandaş sürecin her aşamasını, başvuru numarasıyla internet üzerinden ve mobil telefonuyla takip edebilmektedir

AÇIK KAPI MADDİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yardım başvurusu için https://www.acikkapi.gov.tr/ sayfasına giriş yapın.

e-Devlet şifreniz var ise e-Devlet aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz, yok ise sayfada Başvuru Yap butonunu tercih edebilirsiniz.

Başvuru ekranında gelen bilgileri girin ve onay kodu gönderin.

Ardından başvuru yapabileceğiniz bölüm ekrana gelecek. Bu kısma yardım başvurusu için taleplerinizi yazarak başvurabilirsiniz.

Maddi Yardım Başvurusu Nereden Yapılır – Erzak Yardımı Başvuru Formu – yardım parası nasıl alınır – devlet yardımı başvurusu

Etiketler
Daha Fazla Göster

7 Yorum

  1. 4 cocugum var esim calismiyor kiradayiz allah rizasi icin yardim edin nakid para yardimi istiyorum allah rizasi icin yardim edin lutfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı