AltcoinlerKripto Para Piyasası

Litecoin Nedir Litecoin Nasıl Alınır ?

Litecoin bu aralar en popüler kripto paralardan biri. Bu yazımı yazmamdaki en büyük amaç, bundan sonra yazacağım yazıların birçoğunda bu yazımdan faydalanacak olmam. Çünkü Türk borsalarında olmayan birçok coin yabancı borsalarda yer alıyor ve o altcoinleri satın almak için LTC ihtiyacımız var. Bu yazımda Lite coin nasıl alınır hızlıca değineceğim.

Litecoin Nereden Alınır ?

Litecoin şuan iki güvenilir Türk borsasında mevcut : koinim ve koineks. Koineks’de kimlik onayı çok kolay, Nüfus cüzdanının taranmış halini gönderince hızlıca hesap onayı alabiliyorsunuz. Bu yüzden günlerce kimlik onayı beklemektense Koineks’e üye olarak hızlıca onay alabilirsiniz.

Koineks’e üye olup hesabı doğruladıktan sonra TL Yatırma Çekme sekmesinden Tl yatırma emri veriyoruz. Koineks şuan ING bank ile çalışıyor, ING bankı seçip alt kısma yatıracağımız tutarı yazıp TL yatır butonuna basınca bize bir işlem kodu veriyor. Sonra bu kodu Koineks’in IBAN hesabına eft yaparken açıklama bölümüne yazdığımızda 1 saat ile 2 saat arasında para yatırma işlemimiz onaylanıyor.

Yabancı borsalarda ise Bitfinex , Bittrex , Poloniex ve Binance en büyük borsalar. Binance üzerinden litcoin almak için tıklayın

LTC Nasıl Alınır ?

Paramız TL olarak hesabımıza yattı ve onaylandı sıra Litcoin satın almada. Lite coin  alırken Koineks’de market sekmesinden Lite coin’i seçiyoruz. LTC sekmesine geçtiğimiz zaman 2 bölüm açılacak : Satış Emirleri ve Alış Emirleri . Satış emirleri o anda elindeki LTC’yi satmak isteyen sizin gibi kullanıcıların satış fiyatları. Eğer beklemek istemiyorsanız en üstte yazan satış fiyatını kullanarak satın almalısınız. Lite coin Satış Emirleri bölümünde en üstte yazan LTC satış emrinin fiyatına bakıyoruz. Bu yazıyı yazarken 1183 TL’den satış mevcut.

litecoin-nasil-alinir

Görselde birim bölümüne Litecoin’in anlık değerini yazıyoruz sonra sağ alttaki + butonuna bastığımızda, hesabımızdaki TL biriminden parayı 1183 TL Litecoin karşılığını hesaplayarak miktar kısmına otomatik yazıyor. Sonra hemen Litecoin Al butonuna bastığımızda Litecoin satın almış oluyoruz. Bazen yoğunluk olduğu zaman en üstteki satış rakamının olduğu Lite coin miktarı siz emir girene kadar eriyebiliyor, bu durumda açık emirde kalabilir. Açık emir de alt kısımda oluyor. Onu iptal edip işlemleri tekrar yaptığınızda kısa bir sürede LTC alabilirsiniz.

Litecoin satın alma konusunda desteğe ihtiyacınız olursa yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı