Anasayfa Kripto Para Piyasası Bitcoin

Bitcoin

Son yılların popüler kripto paralarından Bitcoin nedir , ne işe yarar , nasıl alınır ve nasıl satılır, nerelerde kullanılır gibi sorulara cevap verdiğimiz kategori. Bu kategorimizde BTC ile ilgili güncel yazılar ve bitcoin haberleri bulacaksınız.

Bitcoin Nedir ?

BTC,  3 Ocak 2009 yılında #0 blok olarak üretime başlayan tarihin ilk ve en büyük kripto parasıdır. Üreticisi Satoshi Nakamoto’dur ve en küçük birimine Satoshi adı verilmiştir.

Bitcoin Nasıl Alınır ?

BTC madencilikle elde edilebileceği gibi parayla da satın alınabilir. Parayla almak için bir coin borsasına üyelik gerçekleştirmelisiniz. Ülkemizdeki en büyük coin borsaları Paribu , Btcturk ve Koineks’dir.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır ?

BTC kazmak için özellik olarak güçlü ekran kartları satın alarak madencilik rigi kurmanız gerekmektedir. Kazım zorluğu ve elektrik sarfiyatının yüksek olması nedeni ile ilk etapta yatırım maliyeti çok yüksektir.

Hem madenilik yaparak hem de alım satım yaparak para kazanabileceğiniz ve size ek gelir sağlayacak olan BTC şüphesiz son yılların fenomen konularından biridir. Bu kategorideki yazılarımızda sisteme ilk kez girenlere rehber olma hedefi güdüyoruz.