Anasayfa Kripto Para Piyasası

Kripto Para Piyasası

Kripto Para piyasalarının yakın takibindeyiz. Bitcoin , Ethereum , Litecoin , Nem , Neo , Ripple gibi altcoinler nereden ve nasıl alınır, hangi bitcoin ve altcoin borsası daha güvenlidir , hangi coine yatırım yapmak daha kazançlıdır ışık tutuyoruz.

Kripto Para Nedir ?

Kripto paralar belirli bir algoritma ile üretilen ve dijital olarak alım satım yapılabilen, bazı türlerinde ise özel cihazlarla ( ekran kartları ) üretimi yapılabilen maddi karşılığı olmayan ancak dijital dünyada şuan geçerli olan para birimleridir.

Kripto Paralar Nasıl Alınır ?

Kripto Para satın alabilmeniz için coin borsalarına üye olmanız gerekmektedir. Ülkemizdeki en güvenilir ve büyük borsalar BTCturk ,  paribu ve Koineks iken, Binance , Poloniex vb. gibi yurtdışı borsalarında da işlemler gerçekleştirilir.

Bitcoin mi Altcoin mi ?

Bitcoin mi alt coin mi sorusu oldukça fazla sorulan sorular arasında. Herkes en kısa sürede maksimum para kazanma hedefi güdüyor. Bu da insanların akıllarına bitcoinde mi kalmalıyım altcoinlere mi yatırım yapmalıyım sorusunu getiriyor. Bu sorunun net bir cevabının olması mümkün değil çünkü 1300 küsür alt coin var ve coin piyasaları çok hızlı. O yüzden kripto para tercihi yaparken nihai amacın bitcoin sayısını artırmak olması lazım.

Hemen hemen hergün 8-9 tane coin %20 ve üzeri kazandırırken, yarın bu coinler kaybettirebiliyor da.

Kripto paralar ile ilgili yazılarımız alt kısımdadır.