Devlet Destekleri

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaşı Ne Zaman Yatar?

İŞKUR işbaşı eğitim programı maaşı bireylerin İŞKUR aracılığıyla iş bulmaları halinde verilmekte olan maaştır. İŞKUR işbaşı eğitim programı maaş ile yeni iş bulan bireylerin desteklenmesi ve iş eğitimi süresi sonunda maaş almaları sağlanmaktadır.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaşı Nedir?

İŞKUR işbaşı eğitim programı maaşı bireylerin İŞKUR tarafından verilen iş edindirme kurslarını tamamlamaları halinde verilen bir maaştır. Bireylerin eğitimlerini tamamlamaları ve maaşı hak etmeleri halinde maksimum eğitim birimi ile 30 iş günü içinde ödeme gerçekleşmektedir. Bireylerin eğitim sonrasındaki 30 iş günü içinde alacakları ödemelerin yükümlülüğü bireylere ait olup bu sürece ilişkin takipten kurum sorumlu olmamaktadır.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaşları Nereden Alınır?

İŞKUR işbaşı eğitim maaşı ve diğer İŞKUR maaşları için bireylerin PTT üzerinden işlem gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bireylerin IBAN numarası kullanılarak hesaba para yatırılması talebinde bulunmaları ile bankalar üzerinden de işlem gerçekleştirilebilmektedir. PTT üzerinden gerçekleşecek olan işlemler için bireylerin kimlikleri ile mesai saatler kapsamında PTT’ye gelerek maaş talebinde bulunmaları gerekmektedir. Sistem üzerinden kimlik bilgileri üzerine tanımlanmış maaşın bulunması halinde bireylere ödemeleri gerçekleştirilmektedir. Bireylerin 30 iş günü içinde yatırılmamış olan tüm maaş ödemeleri için İŞKUR’a başvurmaları ve sorunun çözümü için işlem talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Ayrıca Western Union para gönderme ücreti ile ilgili bilgilere bakabilirsiniz.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaşı Ne Kadar Ödenmektedir?

İŞKUR işbaşı eğitim maaş ödemeleri bireylere göre farklılık gösterebilmektedir. Günlük olarak hesaplanan maaşlar 30 iş günü içerisinde bireylerin hesaplarına ve kimlik bilgileri üzerine tanımlanmaktadır. Bireylerin işsizlik, İŞKUR işbaşı eğitim programı maaşı ve diğer İŞKUR ödemeleri hakkında bilgi almak için İŞKUR şubelerini aramaları veya birebir şube üzerinden işlem yapmaları gerekmektedir. 30 gün içerisinde yatmamış olan tüm ödemeler İçin İŞKUR üzerinden bilgi talep edilmesi gerekmektedir.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaşları Ne Zaman Ödenmektedir?

İŞKUR işbaşı eğitim programı maaş ödemeleri bireylerin eğitimlerini günden itibaren 30 günlük süre içerisinde ödenmektedir. 30 gün süre içerisinde bireylerin talep ettikleri banka hesabına veya kimlikleri üzerine ücret ödemesi yapılmaktadır. Bu süreç içerisinde bireyler banka hesaplarını kontrol ederek maaşlarının yatıp yatmadığını öğrenmeleri mümkündür. Bunun dışında hafta içi mesai saatleri içerisinde PTT şubelerine gidilerek maaş bilgisi talep edilebilir. Bunun dışında bireylerin maaş durumları ile ilgileri e-devlet üzerinden sorgulama imkanları da bulunmaktadır. Eğitim süresi sonunda verilen maaş eğitim sürelerine göre farklılık göstermektedir. Günlük olarak hesaplanan maaşlar eğitim süreci için ödenmektedir. Bilişim ve imalat sektörlerinde eğitim süreci maksimum 6 ay olurken bu süre kodlama, yazılım sektörleri ve siber güvenlik alanlarında 9 ay olmaktadır. Bireylerin bulundukları sektöre göre günlük olarak minimum 5 maksimum 8 saat eğitim almaları gerekmektedir. Bu program kapsamında bireylerin haftalık olarak 45 saati aşmayacak şekilde aylık olarak eğitimlerin tamamlamaları gerekmektedir. Belirlenen eğitim süresini tamamlayan ve maaş almaya hak kazanan adaylar maaş durumlarını PTT ve e-devlet aracılığıyla sorgulayabilirler.

E-Devlet Üzerinden İŞKUR Maaşları Nasıl Sorgulanır?

E-devlet İŞKUR maaş sorgulama işlemi yapmak için bireylerin e-devlet kapısına giriş yapmaları gerekmektedir. Bireylerin e-devlet üzerinden İŞKUR işlemleri menüsü üzerinden maaş sorgulama işlemi gerçekleştirmeleri mümkündür. Bunun yanı sıra bireyler Alo 175 SGK maaş durumu hakkında bilgi alma talebinde bulunulabilmektedir. Bireyler ayrıca SGK resmî web sitesi üzerinden kimlik bilgileri ile giriş yaparak da maaş sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu ve benzeri alternatif yöntemler ile İŞKUR işbaşı eğitim programı maaşı yattı mı diye sorgulanabilir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı