Nedir Nasıl Yapılır

İninal Kart Para Çekme Nasıl ve Nereden Yapılır?

Yeni nesil para yükleme ve para çekme anlayışını temsil eden İninal kart ile birlikte alışveriş yapmak ya da para transferinde bulunmak çok daha kolay hale geliyor. İninal kart para çekme konusunda da kullanıcılara büyük kolaylıklar sunmakta olup 13 yaşından büyük olanların da işlem yapabilmesine olanak vermektedir. Herhangi bir bankaya bağlı olmadan özellikle internet üzerinden alışveriş yapmayı olanaklı kılan bu sistem, öğrencilerin en çok tercih ettikleri kart olma yolunda hızlı adımlar ile ilerliyor.

İninal Kart Nedir?

Herhangi bir banka kaydı ya da üyeliği gerektirmeden internet üzerinden hızlı ve zahmetsiz olarak alışveriş yapmayı sağlayan İninal kart, çevirimiçi alışverişlerde geçerli olduğu kadar aynı zamanda fiziksel POS cihazlarında da kullanmaya uygundur. Özellikle öğrencilere, yaşı 18’den küçük kimselere anne ve babalarının yanlarında nakit para taşımamaları, daha güvenli bir şekilde paralarını kontrol etmeleri ve istediklerinde internetten de alışveriş yapabilmeleri için verilen İninal kart sayesinde sadece öğrenciler değil, dileyen herkes yararlanabilmektedir.

İninal Kart Nereden Alınır?

İninal kart başvurusu için çeşitli market zincirler ya da D&R veya Migros gibi mağazalar kullanılabilmektedir. Mağazalardan alınması ile birlikte ilk satın alımda 30 TL ücret ödenmesi gerekmektedir. Ancak bu ücretin 25 lirası kartın içine yüklenmektedir ve sadece 5 TL kart ücreti tahsis edilmektedir. Aynı zamanda online satış yapan çeşitli ticaret sitelerinde de kartın satışı bulunmaktadır.

Ayrıca ticari kredi kartı nasıl alınır? Bilgilerini inceleyebilirsiniz.

İninal Karta Para Yükleme Nasıl Yapılır?

İninal karta para yükleme son derece kolay ve pratiktir. İninal Kart mobil uygulama hem iOS hem de Android telefonlarda çalışmaktadır. Uygulama üzerinden başka bir kredi kartı kullanarak istenilen tutar, İninal karta yüklenmektedir. Anlaşmalı market zincirlerden ise nakit para karşılığında yine yükleme yapmak mümkün olduğu gibi ING ve PTT ATM’leri üzerinden de kart takılarak yükleme yapılması olanaklıdır.

İninal Kart Para Çekme Nasıl Yapılır?

İninal kart para çekme işlemleri de oldukça kolay olarak yapılmaktadır. ING  ya da PTT ATM’lerini kullanarak hesapta bulunan para çekilebilmektedir. ATM’ler üzerinden aynı zamanda kart içindeki bakiye de öğrenilmektedir. Nakit çekimler için dikkat edilmesi gereken nokta ise tutarın yüzde 1,15 oranı ve 1,04 TL işlem ücreti olarak kesinti yapılmasıdır. Ayrıca yıllık bazda karttan nakit olarak çekilecek tutar da 300 TL’yi geçememektedir. Yapılan kesinti için şöyle bir hesaplama faydalı olacaktır; örneğin kart içinden 100 TL çekmek istiyorsanız kartınızda en az 102,19 TL olması gerekmektedir. Kesinti oranları çekilen miktara göre değişeceği için kesinti oranı üzerinden hesaplama yapabilirsiniz.

İninal Kart Avantajları Nelerdir?

İninal kart avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile birlikte kartın anlaşmalı olduğu firma sayısı da artmaktadır. Bu firmalar ise kart sahiplerine özel kampanyalar ya da indirimler sunmaktadır. Bu şekilde belirlenen firmalar üzerinden indirimli alışveriş yapılabilmektedir.
  • Özellikle oyunlar için oyun içi eşya satın almak işlemleri için kullanılabilir.
  • İnternet üzerinden yapılacak her türlü alışveriş için kullanılmaktadır.
  • İnternetten yapılan alışverişlerde kimlik ve hesap bilgileri gizli tutulmaktadır.
  • İnternetin yanında fiziksel POS cihazının olduğu yani kredi kartının geçerli olduğu her yerde kart kullanıma uygundur.
  • Kart, esasında bir banka kartı gibi işlemektedir. Başka bir deyişle hesapta bulunan meblağ kadar harcama yapmak söz konusudur. Banka kartından en büyük farkı ise hem 18 yaşın altındakilerin de rahatlıkla kullanabilmesi hem de herhangi bir sözleşme imzalamak zorunda kalınmaması, banka şartlarının İninal kart için geçerli olmamasıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı