Ek İş Fikirleriİnternetten Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma

Günümüzde teknoloji hızla ilerlemekte. Bunun akabinde internet kullanım her geçen gün hızla artan potansiyele sahip. Artık insanlar kafalarına takılan sorulardan tutunda yemek tariflerine kadar yaşamlarında etkili olan her şeyi internette aramaya başlamış durumda. Hal böyle olunca insanları doğru yönlendirmek, doğru bilgilerle aradığı soruların cevabını vermek önem kazandı. Sizde kendinize güveniyorsanız araştırmacı bir kişiliğe sahipseniz ve bilgilendirmeyi seviyorsanız evde makale yazarak para kazanma işi yaparak para kazanabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Adwoox Makale Yazarlığı başvuru formunu doldurarak internetten makale yazarak para kazanma işi için başvurabilirsiniz.

Makale Yazarlığı

Öncelikle önemli husus Türk Diline hakim olduğunuzu düşünüyor musunuz? İmla kuralları önemli bir nokta, İmla kuralları ile aranız nasıl? Hiçbir fikriniz olmadığı bir konu da kulaktan dolma fikirler mi öne sürersiniz yoksa araştırıp en doğru bilgiye ulaşmayı mı tercih edersiniz? Bu sorulara yanıtınız olumlu yönde ise kendi evinizde sağlık, bilim, haber, biyografi vb konularda makaleler yazarak sizde evde ek iş yapıp para kazanabilirsiniz. Boş vakitlerinizde makale başı 3-30 TL kazanabilirsiniz. Kelime sayısına göre değerlendirecek olursak 100 kelimenin ortalama asgari fiyatı 1 TL’dir. Genel olarak sizden 500 kelimelik bir makale istenir. Bunun ücreti 5TL olarak size ödenir. Burada en önemli hususlardan biri yazdığınız makalenin %100 özgün olmasıdır. Yeni başlayan bir yazar 500 kelimelik makaleyi ortalama 1 saatte yazarken, profesyonel bir yazar 30 dakikada rahatlıkla çıkarabilmektedir. Bu da günde 10 saat mesai gibi yazdığınızı varsaydığımızda günlük 50 TL ile 100 TL arası, aylık 1500 TL ile 3000 TL arası bir kazanca denk gelir.

Özgün Makale Nedir ?

Siz makale yazıyorum diye daha önce yazılmış olan hali hazırda internet ortamında bulunan yazacağınız konu ile ilgili makalelerden paragraflar kopyalayıp makalenize yapıştırırsanız özgünlük tamamen kaybolur. Ve makale işi veren kişiler bunun denetimini yaparken hangi siteden alıntı yapıldığını bile görür. Yani makale yazım işiniz başlamadan son bulur. En güzel yöntem size verilen konu da önce iyi bir araştırma yapmak gerekirse kısa notlar almak sonrasında öğrendiğiniz bilgileri kendi cümlelerinizle yazıya dökmek. Aslında bu kadar kolay. Peki bu işler nasıl alınıyor?

Evde makale yazarak nasıl para kazanırım?

makale yaz 3000 kazan

Bu tür işleri veren kişilere ulaşabilmek zor mu? Herkes bu işe yöneldiyse benim iş alma şansım var mı? Diye düşünüyorsanız şunu söyleyelim; Her geçen gün artan talebe karşılık makale yazan kişi sayısı yeterli gelmemekte ve firma sahipleri değişik kalem arayışı içine girmekte. Yani siz kendinize güveniyorsanız, evinizde bilgisayarınız ve internetiniz mevcutsa, evde makale yazarak para kazanma işini layıkıyla yaparım diyorsanız önünüzde hiçbir engel yok demektir. O halde nerden başlayabiliriz?

İnternette bir çok makale sitesi mevcut. O sitelere üye olup makale yazarı olmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Öncelikle sizden 1 ya da 2 tane örnek makale isteyeceklerdir. Örnek olarak yolladığınız makaleler %100 özgün olmalı ve ayrıca imla kurallarına riayet edilerek yazılmalı. Çünkü o makaleler sizin referansınız konumunda olacaktır. Referansınız ne kadar kuvvetli olursa işi alabilme olanağınız o kadar kuvvetli olur. Makaleniz onay aldıktan sonra firmalar sizinle iletişime geçip yazdırmak istedikleri konu başlıklarını verir ve sizde makale yazarı olarak ek iş yapmaya başlarsınız. Evde makale yazarak para kazanma İşi oldukça kolay, ancak en önemli ve değişmez kuralı özgünlük. Kesinlikle %100 özgünlük istemektedir.

Gençler Evden Çalışarak Para Kazanabilirler mi?

Evden çalışmak özellikle çocuğu olan ve evde sorumlu olduğu işleri olan kadınlar için bir nimettir. Evde çalışmak sadece kadınlara özgü ve ek bir iş olarak görülmekte. Fakat günümüzde artık durum değişti. Sadece ev kadınları değil, erkekler ve gençlerde evden çalışarak  internetten para kazanabiliyorlar. Hemde kazandıkları paralar hiçte azımsanacak miktarlar değil. Disiplinli ve planlı bir çalışma sistemi ile sadece evden çalışarak hayatını idame eden insanlar günümüzde çok fazla.

Evden Çalışarak Hangi İşler Yapılır?

Evden çalışarak yapılacak oldukça fazla iş imkanı mevcuttur. Bunları sıralamak gerekirse şu şekildedir; ev kadınları arasında oldukça yaygın olan boncuk işleme işi en başta gelmekte. Bunun yanı sıra nikah şekeri yapma, kutu yapma, mandal yapma benzeri oldukça çeşitli el becerisi ile yapılabilen işlerdir. Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşması sayesinde internetten satış ve başka işler de internet aracılığı ile yapılmaktadır.

Gençlerin Tercih Ettikleri İşlerden Makale Yazarlığı

Gençlerin ise evden çalışarak yaptıkları işler daha özgün ve reel işlerdir. Bu işlerin başında makale yazarlığı başı çekiyor. Makale yazarlığı çoğu genç için oldukça makul bir iş, sebebi ise çalışma saatlerini kendileri belirlerler. Yazdıkları makaleler özgündür. Ve en önemlisi kazancını kendileri belirler. Eğer hazır makale satan siteler ile çalışırlarsa kendi belirledikleri konu ve kriterlerle çok güzel ve bilgilendirici makaleler çıkar ortaya. Tamamen özgündür. Sipariş ile çalışam makale sitelerinde ise çalışma sistemi biraz daha farklıdır. Sipariş ile çalışan makale sitelerinde konu ve kriterler şiparişi veren kişi tarafından belirlenir. Bu kriterlere uyarak yazılan makaleler site yöneticileri tarafından onaylandığında makale ücreti yazarın hesabına geçer. Sipariş ile çalışan sitelerde kopya oldukça sık rastlanan bir durumdur. Bunun sebebi ise yazarın konu hakkında bilgisi olmadığı zaman internetten araştırarak makale yazmasıdır. Bu durumda da ister istemez makalede kopya çıkabiliyor. Fakat herşeye rağmen makale yazarlığı günümüzde oldukça popüler bir çalışma şeklidir. Makale yazarak çalışabileceğiniz bir çok makale sitesi vardır. İyi bir araştırma sonrası kendinize en uygun siteyi bulduğunuzda makale yazmak sizin için iş değil, oldukça keyifli bir iş olacaktır.

Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri

Makale yazarak para kazanmanın bir yolu kendi makalelerinizi kendi sitenize koyarak reklamlardan para kazanmak iken, diğer bir yolu da makale satma sitelerinde satarak para kazanmaktır.

Makale siteleri :

  • Adwoox.com
  • iyimakale (makale alım satım sitesi)
  • bionluk (dijital pazaryeri)
  • sadeceon (dijital pazaryeri)
  • wmaracı (webmaster forumu)

Ek gelir elde etmek mi istiyorsun ? Sen de makale yaz para kazan !

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı