Ek İş Fikirleri

Evde Gelin Kesesi Yaparak Para Kazanma

Gelin keselerinin, düğünlerde nikahlarda takılan hediye takıların muhafaza edilmesi için kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Gelin kesesi kültürümüzün bir parçası olarak düğünlerde kullanılan önemli bir aksesuardır. Takı töreninde takılan hediyeler, gelinin kullandığı altın ve değerli mücevherler sağlam bir yerde saklanmalı ve kontrol altında tutulmalıdır. Gelinlerin kullandığı takı keseleri, bunun için gerçekten iyi bir seçenek olarak dikkat çekmektedir. Bu yazımızda yeni iş fikirlerinden Evde gelin kesesi yaparak para kazanma işi hakkında yazdık.

Evde Gelin Kesesi Yaparak Para Kazanma

İster ev hanımı olun, ister öğrenci veya talihsiz bir biçimde işsiz kalmış bir mağdur ya da boş duracağıma evde ek iş yapıp kendi masraflarımı çıkartayım kimseye yük olmayayım düşüncesi ile ev ekonomisine destek olmak istiyorsanız, evde gelin kesesi yaparak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Evden çalışarak yapabileceğiniz bu tür ek işleri, büyük bir itina ve size verilen zamanda yaparsanız, sürekli tavsiye edileceğinizi ve kazancınızın çok olacağını unutmayın. Müşteri bulma konusunda sıkıntı çekmemek için sosyal medyayı ve interneti aktif olarak kullanmanızı şiddetle öneriyoruz.

Evde gelin kesesi işi, sosyal medya bir hayli popüler olduktan sonra en çok talep gören ek iş yöntemlerinden bir tanesi olmuş durumda. Yeni evlenecek kızlarımız eskisi gibi ananeden kalma gelinlik modellerini istemiyor, bunun yerine her şeyi özel ve farklı olacak şekilde düğün gününe hazırlanmak istiyor. Bunun için belki saatlerini belki günlerini internet başında değişik modeller arayarak geçiriyor. Gelin adayımız kafasında oluşturduğu gelinlik dizaynı ve beğendiği aksesuarları bulabilmek için günler haftalar harcıyor. Hayalinde ki gelinlik ve aksesuarları bulduğu anda, işlem tamamlanmış artık alım kısmına geçilmiştir. Gelin aksesuarlarından birisi olan gelin kesesinin de özel olması isteniyor. Herkesin kullandığı gibi değil kimsenin kullanmadığı bir model yani daha özel. Her genç kızımız bunu ister. Düğün arifesinde harcanan paralar çok göze gelmediği için gelin keseleri bir hayli yüksek meblağlara satılabiliyor. Bu da size bu ek gelir için ayrılan payın artması anlamına geliyor.

 

Aslında evde gelin kesesi yapma işi bir kaç adımdan ibarettir. Firmaların ya da sizin tedarik ettiğiniz kumaşlar üstüne, süsleme yapılması (bu bazen bir gül bazen evlenecek kişilerin baş harflerinin keseye işlenmesi gibi) ve ağzını kapalı tutacak şekilde kurdele ve talep edilen süslerle tamamlanması gerekiyor. Bazen dantel istenebilir. Danteller kimi zaman firmadan hazır olarak gelirken bazı firmalar danteli de sizin yapmanızı istiyor. Bu durumda alacağınız ücret çok daha fazla olabiliyor. Evde gelin kesesi yapar ve değişik tasarımlarla devamlılık sağlayabilirim diyorsanız, öncelikle düğün sezonunu beklemeniz gerekiyor. En yoğun olduğu dönem o zamanlar da başlıyor. İnternetten veya çevrenizden araştırarak bu işi bulabilirsiniz. Ayrıca yakınınızda bulunan gelinlik atölyelerine de müracaat edip bu işi yapmak istediğinizi belirtmenizde fayda vardır. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız yorum kısmına  yazarak evde gelin kesesi işi yaparak ek gelir kazanmaya talip olduğunuzu belirtebilirsiniz.

Unutmayın evde çalışmak dışarıda çalışıyor olmaktan pek farkı değildir. Tek fark evinizde işinizi yapıyor olmanızdır. Evde çalıştığınız için duygularınızın sizi iş yapmıyormuş gibi bir havaya bürümesine izin vermeyin. Bu durumda işleri yetiştirmeniz hayal olur. Onun için zaman planlamasını iyi yaparak işinize ayıracağınız zamanı başka bir şeye harcamamanız öneririz. Günde 5-6 saat çalışarak bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ev hanımı, emekli veya herhangi bir işte çalışmıyorsanız hatta çalışıyor olsanız bile akşamlarınızı değerlendirerek rahatlıkla bu işi yapabilirsiniz.

[penci_review]

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba Tekirdağ Çorlu’da yaşıyorum. Hasta baktığım için evden çıkmıyorum çok fazla. Evde yapılabilecek işleri çok kısa sürede bitirebilirim. Acil işe ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı