AltcoinlerKripto Para Piyasası

Eidoo Coin (EDO) Nedir ? Eidoo Nasıl Alınır ?

Son günlerde kripto para birimleri hem değer hem de işlem hacmi olarak çılgın günler yaşıyorlar. Öyle ki bir gecede %100 artan, değerleri 3 dolarlardan 1000’lerce dolarlara ulaşan kripto paralar olsun, market hacmi milyar dolarları bulan coinler olsun her geçen dakika hızla çoğalıyor. Dünya’da ve ülkemizde her geçen gün daha fazla kabul gören, kullanılan ve yeni iş fikirleri için alanlar açan coinler artık ne kadar inkar edenler olsa da hayatımızın bir parçası. İşte Eidoo Coin ( Edo ) ‘da bu coinlerden bir tanesi. Hep beraber Eido Coin Nedir  ve Eidoo Nasıl Alınır bakalım.

Binance üzerinden Edoo almak için tıklayın

Eidoo Nedir ?

Eidoo coin, dijital varlıkları depolamak, satın almak, satmak ve aktarmak için basit ve güvenli bir şekilde odaklanmış, sezgisel bir kullanıcı deneyimi sağlayacak bir dizi ürün ve hizmet (cüzdan, exchange, dijital kimlik çözümleri ve daha fazlası) ile bu sorunları çözmeyi amaçlamaktadır. yanı sıra herhangi bir merkezi otoriteye ihtiyaç duymadan kripto para birimleriyle ödeme yapan herhangi bir mal satın alabilir veya satabilir.

Eidoo Wallet ( cüzdan ) projenin çekirdeği olacak. Çok varlıklı bir cüzdan olacak ve mobil dünya için tasarlanacak. Ayrıntılı yapılandırmalara gerek duymadan tüm belirteçleri kontrol etmek için kullanılacak.

Kripto para birimleri ve simgeleri değiş tokuş için yenilikçi hizmetler doğrudan platforma yerleştirilecek. Entegre döviz sistemi, malların herhangi bir merkezileştirilmiş üçüncü tarafa aktarılmasını asla gerektirmez. Kullanıcı her zaman fonlarının tam kontrolü altında olacak ve işlemler doğrudan otomatik işlemlerle kullanıcılar arasında gerçekleşecektir.

Eidoo coin dijital kimlik çözümleri de sunacak. Adresleri belirli dijital kimliklere ilişkilendirmenin son derece yararlı olacağı bir dizi durum var. Örneğin, vergi ödememek veya kamu idaresinde belirli kullanımlar içeren belirteçler elde etmek için, adresler hükümet tarafından tanınan kimliklerle bağlantılı olabilir. Belli bir seviyede sertifikalı statüye sahip olabilecek adresler, örneğin bir mağaza, web güveninin bir mekanizması yoluyla kimliklerini kanıtlayabilir.

Eidoo Nereden Alınır ?

Eidoo coin aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere şuan sadece 5 borsada yer alıyor : Bitfinex , OKEx, HitBTC, EtherDelta ve Decentrex. Ben kendi kullandığım Bitfinex üzerinden eidoo nasıl alınır anlatacağım.

Öncelikle son zamanlarda borsalara aşırı yüklenme olduğundan, Bitcoin ve  Ethereum ile deposit işlemleri çok ağır işliyor ayrıca kimlik doğrulama işlemleri de çok yavaş işlediğinden olası bir kimlik doğrulama hatasında sitede verified olamıyorsunuz. Ancak Verified profile sahip olmanız sadece Fiat paralar ile yani usd, euro gibi birimlerle deposit yapacağınız zaman gerekli.

Yani elinizde halihazırda mevcut olan veya bir borsadan satın alacağınız kripto paralar ile deposit yapacağınız zaman Bitfinex kimlik doğrulaması gerektirmiyor. Bitfinex’e  https://www.bitfinex.com üye olduktan sonra yapmanız gereken bütçeniz kadar bir miktar Litecoin sahibi olmak, çünkü Bitfinex’de Litecoin işlem ücretleri düşük ve onaylar çok hızlı.

Eidoo Coin Nasıl Alınır ?

Bu yazımda Litecoin Nasıl Alınır yazmıştım. Yazıyı okuyarak nasıl Litecoin alacağınız konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Eidoo coin satın almak için önce Litecoin’lerinizi Bitfinex’e gönderecek, Bitfinex’de ise Bitcoin’e çevirerek Eidoo satın alacaksınız. Bu yol biraz uzun görünebilir ama BTC’nin transferini ve aşırı masrafını engellemekte en iyi yol emin olun

Öncelikle Bitfinex’de sağ üst menüden Deposit’e basıyoruz gelen sayfadan Litecoin’i seçiyoruz. Açılan bölümde Exchange Wallet , Margin Wallet ve Funding Wallet olacak. Buradan Exchange Wallet’a gelip Click to Generate Addres butonuna tıklayarak kendimize Bitfinex üzerinde bir Litecoin cüzdanı oluşturuyoruz.

Litecoin cüzdanı oluşturduktan sonra kodu kopyalayıp Koineks’e dönüyoruz. Koineks hesabımıza giriş yaptıktan sonra cüzdan sayfasına geçiyoruz. Cüzdan sayfasına geçtikten sonra alttaki coin sekmelerinden Litecoin’i seçiyoruz. Sağ tarafda Litecoin çek bölümü var. Oraya kopyaladığımız cüzdan kodumuzu yapıştırıp, Litecoin miktarını girip Transfer Et butonuna basıyoruz ve işlem başlıyor. Koineks çekim ücreti olarak 0.01 LTC ücret alıyor ki bu da şuan an itibarı ile 11.8 liraya denk geliyor, gayet normal. Bitfinex tarafında ise deposit ücreti 0.001 LTC yani şuan 1.18 TL  bedavadan biraz ucuz.

Transfer ettiğiniz tutara göre Bitfinex tarafında onayları alması biraz sürebiliyor. 2 Litecoin transferim 45 dakika kadar sürmüştü. Bitcoinle karşılaştırdığımız zaman çok kısa bir süre tabiiki.

Bitfinex’e Litecoinlerimiz geldikten sonra önce buradan Litecoinlerimizi Bitcoine çeviriyoruz.

 

Sonra buradan da Bitcoinlerimiz ile Eidoo satın alıyoruz :

 

İşlemler bu kadar. Eidoo nasıl alınır öğrenmiş olduk. Bitfinex üzerinden nasıl işlem yapılır bir sonraki yazılarımda yayınlayacağım için şuan bu son adımları hızlı geçtim. Sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

 

Eidoo Marketleri :

eidoo coin nereden alınır

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı