İnternetten Para Kazanma

Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün mü ? Hatta Ev Geçindirmek ?

Blog kişisel günlük olarak adlandırılan bir portal’dır. ‘Web’ ve ‘log’ kelimelerinin birleşiminden oluşan blog internette gördüklerinizi, anılarınızı, görüş, duygu ve düşüncelerinizi kısacası aklınıza gelebilecek ve istediğiniz her şeyi yazabileceğiniz bir platformdur. Blog’ların web sitelerinden en önemli farkı kişisel ve güncel olmasıdır.İsteyen herkes günümüzde ücretsiz veya yıllık belli bir ücret ödeyerek kendi blog’unu açabiliyor. Blog açarak yani daha doğrusu blog yazarak para kazanma ise sizin blog’unuzun takip edilmesi ve ne kadar fazla ziyaret edildiği ile doğrudan ilgilidir.

Blog Yazarak Para Kazanma Gerçek mi ?

Eğer yazılarınız yani içerikleriniz kaliteli ise ve birçok kişi blog’unuzu sürekli takip ediyor ise para kazanmamanız imkânsızdır. Siz blog açarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle kendinize bir konu ve platform belirlemelisiniz. Yani blog işini dikkate alıp önemsiyor ve uzun yıllar sürdürmek istiyorsanız profesyonel bir blog açabilirsiniz. Bunun için de haliyle belli bir miktar domain (alan adı) ve hosting (barındırma) ücreti ödemeniz gerekiyor.

Blog açmak ve daha sonra reklam alarak veya ürün – hizmet pazarlayarak para kazanmak istemeniz gayet doğal. Ancak bunun için düzenli içerik paylaşmalı ve disiplinli çalışmalısınız. Yani bir gün yazı yazıp 1 ay blog’unuza uğramazsanız para kazanmayı unutun. Sürekliliği olmayan birçok şeyin çökmeye mahkûm olduğu gibi blog’unuzla da sürekli ilgilenmezseniz aynı sonu yaşayabilirsiniz. İlgi duyduğunuz ve sıkılmayacağınız bir alanla ilgili blog açarak sizi takip edenlere ve ziyaretçilerinize ışık tutabilir, böylece hem insanlara faydalı olurken hem de markaların ve diğer web sitelerin ilgisini çekebilirsiniz.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Bunun için aklınıza gelmeyecek birçok yöntem vardır. Blog sahipleri sadece reklam alarak değil link satarak, tanıtım yazsı yayınlayarak, ürün veya hizmet pazarlayarak, danışmanlık yaparak ve çekiliş düzenleyerek de para kazanabilmektedir. Bu gelir kaynaklarını arttırmak tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış bir durumdur. Blog’unuzda bir ‘reklam’ sayfası oluşturarak blog’unuza ne tür reklamlar aldığınızı ve talep ettiğiniz ücreti belirtebilirsiniz.

Eğer blog’unuz popüler ise size birçok kişiden reklam talebi gelecektir. İçinden beğendiğiniz teklifleri değerlendirebilir ve blog yazarak para kazanma serüveninize başlayabilirsiniz. Bunun dışında yeni blog açtığınızda ise siz büyük marka ve işletmelerle iletişim kurarak reklam teklifi yapabilirsiniz. Adsense reklamları dışında büyük marka ve işletmeler için tanıtım yazısı alabilir veya banner reklam da yayınlayabilirsiniz.

Blog açarak ne kadar para kazanacağınız tamamen sizin blog’unuzun kalite ve popülerliği ile doğru orantılıdır. Aylık 100-200 TL kazanmakta bile zorlanabilirsiniz veya asgari ücretten daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Bunun için sabırlı olmalı ve ilk 5-6 ay reklam alamasanız ve hiç para kazanamasanız bile yazmaya devam etmelisiniz. Sürekli ve düzenli içerik paylaşarak blog’unuzu Google sıralamalarında üstlere taşıyabilir, böylece hem takipçi hem de yeni ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz. Bu da dolaylı olarak daha fazla para kazanmanız anlamına gelecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı