Krediler

Bankalar Yeni Memurlara Ev Kredisi Verir Mi ?

Yeni memurlar işe başlamanın ve devlete girmenin verdiği rahatlık ile ev satın almak isteyebilirler. Ve satın almak istedikleri ev için nakit para mevcut değil ise kredi çekme ihtiyacı duyulabilir. Bu yazımızda bankalar yeni memurlara ve kredisi verir mi , memura konut kredisi 2018 yılında nasıl inceledik ve araştırmalarımız sonucunda bir takım şartlar yerine getirildiği sürece bankalar yeni memurlara ev veya taşıt kredisi vermeyi kabul etmektedirler.

Yeni memurlar maaş ödemeleri, fatura ödemelerini ve para alışverişlerini hesap kartları üzerinden yaptıkları için erkenden belli bir kredi notuna sahip olurlar. Bundan dolayı bol ve çeşitli işlem yapmış bir memur, iş yaşamına henüz bir yıldır başlamış olsa bile kredi çekebilmek için yeterli kredi notunu sağlamış olabilir. Aslında bu durum yalnızca memurlar için geçerli olmayıp, kredi kartlarını kredi başvurusu yapmadan uzun süre önce kullanmaya başlayıp çok sayıda ve miktarda para akışı sağlamış, düzenli olarak harcama ve ödeme yapmış, tutarlı ekonomik ilişkilerde bulunmuş her müşteri veya tüketici için geçerlidir.

Bankalar Yeni Memurlara Ev Kredisi Verir Mi ?

Yine de bankacılık sistemlerinde maaşları ve malvarlıkları devletin sisteminde rahatça kayıt altına alınabilen ve görüntülenebilen memurların, kredi çekme aşamasında memuriyetliklerinden dolayı kredi başvurularının onaylanması daha kolaydır.

Başvurulan Kredi Türünün Koşulları Üzerinde İnceleme Yapılmalı

Bir memurun kredi başvurusunda bulunduğu kredinin türü, kredinin şartlarında ne kadardır meslek hayatında bulunulduğunun önemli bir madde sayılıp sayılmaması, kişinin mesleği üzerinde özellikle durulup durulmaması da bu sorunun cevabını ararken göz önünde bulundurulması gereken ana noktalardandır. Örneğin konut ve taşıt kredisi başvuruları değerlendirilirken bankalar genellikle bireyin ne kadar zamandır meslek hayatında bulunduğuna birinci derecede bir önem göstermez.

Bankalar Farklı Kredi Politikalarına Sahip Olabilir

Her ne kadar genel olarak memurların kredi başvurusunda daha az faizli kredilere sahip olabileceği bilinse de, bu prosedür genel bir kural olarak işleyemez ve bankadan bankaya farklılık gösterir. Örneğin bir yıldır meslek hayatında olan bir memur sahip olduğu kredi notuyla A bankasından onay alırken, B bankasından ret alabilir. Bu tamamen bankanın kredi verme politikalarıyla ilgilidir.

Toparlamak gerekirse, genel olarak kişinin memuriyeti bir kenara bırakıldığında para akışı çerçevesindeki ekonomik ilişkileri kredi alımında birincil olumlu veya olumsuz etken olarak karşısına çıkarken, memur olması bireye ekstra bir avantaj sağlayabilir.Bu avantaj genellikle faiz alanındadır.

[penci_review]

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı